گزارش مجمع نفت سپاها

به گزارش بورسیران روز یکشنبه ١٤ آذرماه در محل هتل المپیک، مجمع فوق العاده شرکت نفت سپاهان با دستور تعیین اعضای جدید هیئت مدیره با حضور ٩٤ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی و نمایندگان آنها برگزار شد.
براساس این گزارش با رای گیری سهامداران حاضر در این جلسه، گروه پتروشیمی تابان فردا ، توسعه نفت و گاز نوید صبای جم ، توسعه خدمات مدیریت اهداف، مجتمع صنعتی نفت و گاز صبا جم کنگان و توسعه نفت و گاز صبا کارون به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره این شرکت انتخاب شدند.
در ادامه این جلسه سرافراز معاون فروش و بازاریابی شرکت در پاسخ به سوال حاضرین، مبنی بر اینکه در صورت افزایش نرخ فروش محصولات بازار کشش لازم برای برای تقاضا دارد یا خیر، گفت: نرخ فروش روغن موتو وابسته به نرخ خوراک آن است. نرخ خوراک ورودی سال قبل کاهش داشت و با توجه به سیر نزولی بازار، مشتری در تلاش بود انبارهای خود را پر نکند و تنها هدف خرید برای نیازهای اولیه و دم دستی بود.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر بازار روند صعودی را در پیش گرفته و انبارها در حال پر شدن است، تصریح کرد: در حال حاضر از لحاظ قیمت، نرخ  محصولات چهار شرکت داخلی تفاوت معنا دار حدود دوبرابر با محصولات مشابه خارجی دارد. اما گفتنی است که تمام برندهای به اصطلاح خارجی هم در ایران تولید می شود.لذا هیچ مشکل و تهدیدی از بابت افزایش نرخ نداریم چرا که مشتری ها به دنبال محصول خارجی با قیمت بالا هستند.
سرافراز در همین راستا افزود: اخیرا با افزایش ٣٠ درصدی نرخ لوبکات مواجه شدیم که برخی رسانه ها احتمال افزایش ٣٠ درصدی نرخ روغن موتورها را منتشر کردند که تکذیب شد چرا که نرخ محصولات نهایی هر چهار شرکت تنها بین ٥ تا ٨ درصد رشد یافت.
براساس گزارش بورسیران سهم بازار این شرکت ٢٣ درصد است.