حرکت پول ها از پارکینگ بانکها به سمت بورس رقم خورده است

طی دو سه روز آینده فضای نوسانی در بازار وجود دارد و سهم ها بالا و پایین می شوند اما برآیند کلی بنده این است که پولها در مسیر خروج از بانک و ورود به بازار سرمایه قرار گرفته اند.  
   حجم معاملات طی چند روز گذشته به خصوص در نمادهایی که رشدشان به طور مستقیم به مذاکرات گره خورده افزایش پیدا کرده است بدین ترتیب تقریباً بتای مذاکرات و معاملات بورس، مثبت کامل یک است به این معنا که هر اتفاقی که در مذاکرات بیفتد منفی و مثبت یک در بورس تأثیر می گذارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سعید شیرزادی، معاون شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این مطلب گفت: وضعیت با توافق رو به بهبود می رود اما سرمایه گذاران واقف باشند در همین شرایط خوش بینی، ممکن است اتفاقی در دقیقه ٩٠ بیفتد که مذاکرات را به توافق نرساند پس سهامداران به سمت خرید سهم هایی با بنیادی قوی بروند که دارای EPS خوب چه در شرایط توافق چه در شرایط غیر توافق باشد.
وی با اشاره به هیجان زدگی برخی سهامداران گفت: برخی در جو مثبت فعلی اقدام به خرید سهم هایی با نسبت درآمد بر عایدی ٢٠ مرتبه یا حتی منفی می کنند و این به نظر هر کارشناس و سهامدار حرفه ای رفتار احساسی و نادرست است. بازار باید به سمت سهم های بنیادی که به لحاظ ارزش اقتصادی سهم های خوبی هستند، حرکت کند. 
این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: طی دو سه روز آینده فضای نوسانی در بازار وجود دارد و سهم ها بالا و پایین می شوند اما برآیند کلی بنده این است که پولها در مسیر خروج از بانک و ورود به بازار سرمایه قرار گرفتند.
شیرزادی درباره صنایع برتر با فرض توافق و رفع تحریم ها گفت: باید به سمت صنایعی که مزیت رقابتی دارند، حرکت کرد. سهامداران نگاه به نوسان ارز نکنند که بالا و پایین می رود. صنایع پتروشیمی به خصوص صنایع پایین دستی پتروشیمی جای سرمایه گذاری دارد، بعضی از شرکتهای نفتی شرکتهای ارزشمندی هستند، بعضی از بانکها که بتواند فعالیت ارزی سنگین انجام بدهند و بعد از توافق و بازگشایی سوئیفت معاملات بیشتری را انجام دهد مزیت لازم را برای سرمایه گذاری دارند... (ادامه در لینک عنوان خبر)