هواشناسی آینده بورس تهران

دیروز در شرایطی هفتمین روز متوالی رشد بازار سهام با ٥٥٨ واحد افزایش پشت سر گذاشته شد که سود این دوره ٧ روزه به ٢/٣ درصد رسیده است. تحلیلگران از دو منظر به وضعیت بورس می‌نگرند؛ نخست از منظر تکنیکال، شاخص بورس در صورتی که بتواند از مرز ٧٥ هزار واحد بگذرد آماده دستیابی به کانال‌های بالاتر می‌شود؛ چراکه فشار عرضه‌ها کاهش یافته و کف تقاضا تقویت خواهد شد.
آهنگ رشد شاخص در جریان معاملات روز گذشته هر چند با شدت کمتری دنبال شد اما رشد دسته‌جمعی سهام اغلب صنایع فعال بورسی منجر به ثبت رکوردی دیگر برای نماگر بازار و ورود به کانال ٧٤ هزار واحدی شد. 
به گزارش دنیای اقتصاد، جریان رشد شاخص بورس برای هفتمین روز متوالی با افزایش ٥٥٨ واحدی دماسنج بازار در روز گذشته دنبال شد که در نهایت با توقف در محدوده ٧٤ هزار و ١٠٩ واحدی، شاخص بعد از دو ماه (از ٢٥ مرداد‌ماه) مجددا به محدوده ٧٤هزار واحدی بازگشت. به این ترتیب میزان بازدهی بورس در یک هفته اخیر به ٢ /٣ درصد رسیده و میزان زیان از ابتدای سال به ١ /٦ درصد رسیده است. این در حالی است که کارشناسان معتقدند باید شرایط بازار از منظر پایداری مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.
در واقع از دو روز گذشته افزایش قیمت اکثر سهام بورسی و تشکیل صف تقاضا برای خرید سهام در برخی نمادها به‌گونه‌ای بوده که طی معاملات روزهای اخیر نماگر بازار سرمایه توانسته به مدد رشد قیمتی سهام صنایع پتروشیمی، معدنی، تجهیزات و بانکی با رشد همراه شود. در این بین رشد ٥/٢ درصدی شاخص طی دو روز اخیر در غیاب پالایشگاهی‌ها رخ داده و شاید اگر این نمادها نیز فعال بودند، شاخص می‌توانست روندهای متفاوتی را تجربه کند. از سوی دیگر وضعیت بودجه نیز در روند آتی بازار سرمایه موثر خواهد بود. ....
(ادامه مطلب در لینک عنوان خبر)